chemical-assets-offer-left

Zajęcia dodatkowe dla dzieci

chemical-assets-offer-right

Zajęcia dodatkowe dla dzieci – szkoły oraz przedszkola

Zajęcia dodatkowe dla dzieci z przedszkoli oraz szkół mają za zadanie pokazać, iż nauka nie musi być nudna! Nasza oferta obejmuje pokazy oraz warsztaty chemiczne, w pełni dopasowanie do ilości dzieci w grupie, ich wieku, możliwości oraz umiejętności. Posiadamy dwie wersje czasowe zajęć pozalekcyjnych dla dzieci – możecie Państwo wybrać wariant 45 bądź 90 minutowy. Jest to czas poświęcony zdobywaniu nowej wiedzy w sposób nieoczywisty, łącząc naukę z zabawą oraz niesamowitymi wrażeniami!

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci – uczmy się poprzez zabawę!

Zajęcia dodatkowe dla dzieci posiadają zróżnicowane scenariusze, z możliwością elastycznego dopasowania do każdego Małego Chemika. Atrakcje dla dzieci przygotowane przez nas są w pełni bezpieczne, przyjazne oraz ciekawe. Łączymy wiedzę z zabawą, przez co zajęcia pozalekcyjne nie kojarzą się już z nudą!

Kreatywne zajęcia dla dzieci – nauka nie musi być nudna!

Pod okiem naszych wykwalifikowanych fachowców, dzieci mają okazję samodzielnie przeprowadzić eksperymenty chemiczne lub wziąć udział w pokazach, które na długo zapadną w ich pamięci. Dzięki naszym zajęciom dodatkowym, dzieci zrozumieją wiele zjawisk i procesów, które zachodzą wokół nich oraz będą miały możliwość zrobienia samodzielnie domowych eksperymentów. Atrakcje dla dzieci zostały przygotowane w sposób ułatwiający przyswajanie materiału, przez co nawet najmłodsi z łatwością wzbogacą swą wiedzę. Nauka przez zabawę jest najbardziej efektywna!

szkoly-przedszkola-zlobki
chemiczne-warsztaty

Szalony pokaz chemiczny

Poznaliście już Pana Suchy Lód? Czas naprawić ten błąd! Razem z Nim, Zwariowani Chemicy wykonają mnóstwo szalenie interesujących i szokujących eksperymentów, a to wszystko w akompaniamencie dymu oraz ogromnej dawki wiedzy, połączonej z zabawą! Czy może być coś, co Mali Chemicy uwielbiają bardziej od wybuchów? Tylko kolorowe wybuchy! Po tym pokazie, Wasze pociechy na długo zapamiętają wszelkie właściwości jakie posiada suchy lód.

o-nas-chemical-world

ANTYSMOGOWE POKAZY

Zastanawialiście się kiedyś czym tak naprawdę jest smog i jak skutecznie z nim walczyć? Te pokazy zdecydowanie uporządkują Waszą wiedzę na ten temat i podpowiedzą co zrobić, by Wasze miasto było czyste! Pokaz uświetni wizyta Smoka Wawelskiego, który w dawnych czasach był jedynym powodem powstawania smogu. Teraz na szczęście, pan Smok zmądrzał i za pomocą pierwiastków chętnie pomoże Nam pokonać trujący smog! To jednak nie koniec odwiedzin specjalnych gości – w zwalczaniu smogu pomoże nam również Pani Zadymialska, która również chętnie przyczyni się do oczyszczenia atmosfery! To jak? Jesteście z nami?

MARIA SKŁODOWSKA-CURIE NA ŻYWO!

Mali Chemicy przeniosą się do czasów słynnej noblistki, by móc obserwować ją oraz jej męża Piotra podczas pracy. Pokazy te będą bogate nie tylko w wiedzę chemiczną ale również ukażą jak wyglądały dawne laboratoria i pracownie znanych Geniuszy. Odwiedzi nas również Albert Einstein i przekaże przepis na szybką i niezwykle interesującą zmianę koloru. Dowiemy się też co oznaczają skróty H2O i CO2. Spragnieni nowych wrażeń, wiedzy oraz wyzwań? Te pokazy są właśnie dla Was!

KOLOROWY CHEMICZNY ŚWIAT

Nie da się ukryć, iż kolory towarzyszą nam od chwili narodzin. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś jak one powstają, jak je mieszać oraz czym jest skala PH? Na pokazie „kolorowy, chemiczny świat” nasza załoga z przyjemnością odsłoni przed Wami tajniki barw, a całość uświetni ogromny cylinder, w którym pojawi się kolorowa piana. Bo świat pełen barw jest bardziej przyjazny!


Czy Mikołaj potrafi eksperymentować?

Mało kto wie, że Święty Mikołaj ma ręce pełne roboty przez okrągły rok, chociaż święta są jedynie przez trzy dni! Jednak większość czasu ten sympatyczny dziadek z białą brodą, wraz z załogą Elfów produkuje miliony zabawek, które mają trafić do dzieci na całym świecie. To wielka odpowiedzialność, jednak w tym całym prezentowym zamieszaniu znajdzie się chwila na mroźne eksperymenty! Biorąc udział w tym pokazie dowiecie się jak wyczarować różne cuda, a przy tym nie stracić ani chwili na przygotowanie prezentów. W końcu dzieci na nie czekają! Chcecie wraz z Mikołajem stworzyć ogromny wulkan z barwną lawą? Z chęcią też przeniesiemy Was do mroźnej krainy pełnej suchego lodu i ogromu białego dymu! Nie czekajcie i już dziś wyruszcie wraz z nami w fascynującą, zimową podróż!


pokazy tematyczne

Oprócz pokazów, które zaprezentowaliśmy Państwu powyżej mamy możliwość zaproponowania pokazów o wybranej tematyce. Dostosuj temat do wybranej okazji! Możemy zabrać dzieci do magicznej Akademii Pana Kleksa bądź odwiedzić Szkołę Magii i Czarodziejstwa, warząc magiczne eliksiry! Zbliża się Dzień Matki bądź Dzień Ojca? Spraw najbliższym radość, wręczając ręcznie robione mydełko. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i dostosowaniem jej do własnych potrzeb oraz okazji!


Zwariowani Chemicy dbają o to, by nasze pokazy były bezpieczne nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców – zwłaszcza pod względem finansowym! Nasze ceny są stałe więc nie musicie martwić się Państwo ukrytymi kosztami. Koszt każdego z pokazów to stałe 549 zł! Już dziś zapraszamy do kontaktu!

Warsztaty

Zaczynając z nami przygodę jako Zwariowany Chemik, zostaniecie przez nas wyposażeni w odpowiednie akcesoria, które ułatwią Wam wykonanie szalonych eksperymentów. Otrzymacie od nas fartuszki, rękawiczki oraz okulary co sprawi, że już na wstępie poczujecie się jak Mali Odkrywcy! Nasza Laboratorium pokaże Wam, że nauka może być przyjemna, a połączenie jej z zabawą da wybuchowe efekty! Ze względu na tematykę oraz charakter warsztatów zostały one podzielone na warsztaty jednorazowe oraz cykliczne.

Scenariusze warsztatów jednorazowych
 • SZALONE EKSPERYMENTY – Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda zaczarowana sala, czy dwutlenek węgla można zobaczyć gołym okiem lub czy suchy lód może się roztopić? Na te pytania oraz wiele innych poznacie odpowiedzi na drodze eksperymentów z tajemniczym gościem, którego zaprosimy do wspólnych warsztatów! Zapewniamy mnóstwo zabawy, dymu oraz uciekających bąbelków! Czy uda Ci się je złapać?
 • MYDEŁKA DLA KAŻDEGO – Kto powiedział, że aby wyczarować różne rzeczy trzeba urodzić się jako Czarodziej? U nas na warsztatach wszystko jest możliwe! Poznacie tajniki tworzenia mydełka i zobaczycie jak magicznie brud znika! Odpowiemy sobie na pytanie czym tak naprawdę jest objętość i będziemy świadkami magicznego powiększenia pewnego proszku! Całość uświetni ręcznie robione mydełko, które później każdy uczestnik magicznego warsztatu może zabrać do domu i pochwalić się bliskim!
 • MAGICZNY GLUTEK – Czy jest coś lepszego niż własnoręcznie stworzony kolorowy robaczek? Oczywiście – stworzenie dla niego ogromnego basenu, w którym będzie mógł pływać do woli! Warsztaty te są dla fanów kuchni molekularnej ale nie tylko! Wytworzenie ogromnego glutka, który będzie mógł zostać rozciągnięty na calutki budynek zainteresuje wszystkich Małych Odkrywców!
 • ZRÓBMY SOBIE ŚWIECZKĘ [NOWOŚĆ] - Dzieci zapoznają się z budową świeczki, każdy uczestnik wykona własną świeczkę żelową i ozdobi ją w klimacie nawiązującym do morskich wypraw.

UWAGA! UCZNIOWIE KLAS 7 I 8 MOGĄ ZDOBYĆ NOWĄ WIEDZĘ Z ZAKRESU NAUKI SZKOLNEJ, ŁĄCZĄC PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM. ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA Z NASZĄ OFERTĄ DLA STARSZYCH ODKRYWCÓW:

 • SKALA PH – Czy wiecie w jaki sposób chemicy poznają właściwości pewnych substancji? Oczywiście nie przy użyciu zmysłu smaku! Chemiczną podróż ku wiedzy rozpoczniemy od wyczarowania niezwykłych barw, poznania chemicznych odczynników oraz przygotowania pewnego tajemniczego wywaru. Zobaczymy też jak na dane substancje reagują pewne magiczne karteczki. Gotowi? Ruszamy w podróż wiedzy!
 • MIESZANINY – Znacie bajkę o Kopciuszku, który spędził mnóstwo czasu rozdzielając ziarna? Z nami będzie to dużo prostsze! Gdyby Kopciuszek wziął udział w naszych warsztatach wiedziałby jakie sprzęty mogą pomóc w rozdzieleniu pewnych substancji i pewnie bez problemu zdążyłby na bal. My na tych warsztatach poznamy magiczne właściwości rozdzielacza oraz stworzymy chemiczną lokomotywę, która zachwyci efektami wizualnymi nawet najbardziej wymagających uczestników.
Scenariusze warsztatów cyklicznych

Poniżej znajdziecie Państwo nasze propozycje warsztatów cyklicznych. Ich różnorodność zapewni zainteresowanie każdego Małego Odkrywcy:

 • Chemiczny start – Te warsztaty wprowadzą Małych Chemików w fascynujący świat nauki! Poznamy podstawowe chemiczne sprzęty oraz odpowiemy na najbardziej nurtujące pytania. Zacznij już dziś przygodę z magiczną nauką!
 • Bąbelkowe szaleństwo – Zamieńmy się na chwilę w kapitana ogromnego statku i sprawdźmy czy próbówka potrafi pływać! Później zacumujmy naszą łajbę w Krainie Wulkanów i razem stwórzmy niesamowity wybuch kolorowej lawy! Brzmi ciekawie? Dodajmy do tego atak polimerowych robaków i poczujmy się jak superbohaterowie!
 • Spotkanie w kuchni – Warsztaty idealne zarówno dla małych kucharzy jak i Chemików, nieprzepadających za gotowaniem. Czy wiecie ile magii znajduje się na co dzień w kuchni? Przekonajcie się sami!
 • Atom nasz malutki przyjaciel – Poznajmy Atoma: mimo jego minimalnych rozmiarów potrafi wprowadzić niezłe zamieszanie! Wybuchy to jego drugie imię, ale przecież Zwariowani Chemicy poradzą sobie z każdym rodzajem eksplozji! To będzie wybuchowy dzień!
 • Kolorowy chemiczny świat – Czy wiecie ile kolorów istnieje na świecie? A może macie swój ulubiony? Na tych warsztatach razem stworzymy niesamowite kompozycje barw i na nowo odkryjemy ich piękno! Dowiecie się ile barwy znaczą dla chemików!
 • Rośniemy w siłę – Jako profesjonalni Chemicy musimy znać chemiczne abecadło, czyli układ okresowy pierwiastków! Bogatsi o tę wiedzę odświeżymy pamięć podstawowych sprzętów laboratoryjnych oraz sprawimy, iż objętość proszku w magiczny sposób wzroście!
 • Tęczowa probówka – Udowodnimy, że aby wyczarować kolorową tęczę wystarczy użyć produktów znajdujących się w każdej kuchni! Obejrzymy też czym tak naprawdę jest H2O i jak wygląda z bliska. Głodni wiedzy? Zaczynamy!
 • Magiczny CO2 –Tego gościa już znamy! CO2 znów zamiesza w naszych głowach i wyczaruje magiczne bąbelki! Będziemy mieli okazję zobaczyć jak coś stałego zmienia się w gaz, w końcu nie co dzień mamy możliwość poznania i przyjrzenia się bliżej procesowi sublimacji! Gotowi na szczyptę magii?
 • A ja mam mydełko – Pozornie zwykłe rzeczy też mogą być magiczne! No bo skąd w tak małym mydełku tak duża moc zwalczania brudu i zarazków? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi na naszych warsztatach. Dodatkową atrakcją będzie samodzielne stworzenie mydełka o ulubionym zapachu i kształcie!
 • Baloniku nasz malutki – CH3COOH: brzmi skomplikowanie? A znajduje się w każdej kuchni! Nie uwierzycie do jakich barwnych eksperymentów się on przydaje! Na tych warsztatach zrobimy krótki przegląd wszelkich eksperymentów, które do tej pory powstały ze Zwariowanymi Chemikami. Szykuje się sporo zabawy!
 • Mieszaniny – Mały, zły chochlik pomieszał wszelkie substancje chemiczne ze sobą! I co teraz? Na szczęście są Zwariowani Chemicy, którzy nikomu się nie dadzą! Za pomocą rozdzielacza oraz lejka przywrócimy równowagę w chemicznym świecie!
 • Produkcja glutków – A kto powiedział, że Mali Chemicy nie mogą stać się Chemicznymi Detektywami? Przeprowadzimy śledztwo i sprawdzimy ile pierwiastków ukryło się w naszych mieszkaniach! Nagrodą dla najwytrwalszych poszukiwaczy będzie możliwość stworzenia glutka w ulubionym kolorze i zabraniu go ze sobą!
 • Co wisi w powietrzu – Te warsztaty dostarczą nam mnóstwa odpowiedzi na nurtujące nas zagadki. Poznamy także skład powietrza i wszelkie składniki, które się w nich kryją. A może sałatka owocowa ma z tym coś wspólnego? Na te i inne pytania odpowiedzi poznają tylko najwytrwalsi poszukiwacze!
 • Na budowie – Kto z nas nie oglądał Boba Budowniczego? Na tych warsztatach mamy okazję zmienić się w bardzo podobnego Boba. Tyle, że chemicznego! Dzięki magii chemii spróbujemy przenieść się w ciekawe miejsca oraz poznamy interesujące konstrukcje!
  Mamy tę chemiczną moc – „Kraina Lodu” czeka na Małych Chemików i wszystkich wita bardzo serdecznie! Mroźne eksperymenty, kolorowa śnieżka lawina? Dla nas to nie jest problem! Zamieńmy się w bohaterów popularnej baśni i razem wyczarujmy mroźne królestwo!
 • Chemia na okrągło – Czy ktoś powiedział, że koła i okręgi znajdziemy tylko w matematyce? Wraz z naszymi specjalistami udowodnimy jak zabawne mogą być szalone, musujące kule oraz, że nauka chemiczna również zatacza swój krąg!
 • Ciastolina – Od dzisiaj płyn do mycia naczyń nie będzie kojarzył się jedynie z przykrym obowiązkiem ale chemicznymi właściwościami! Dołóżmy do tego stworzenie autorskiej ciastoliny i mamy przepis na cudownie spędzony czas z mnóstwem uśmiechu i atrakcji!
 • Chemiczna fabryka zabawek – Czy ktoś marzył w dzieciństwie, by zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja? Na tych warsztatach jest to możliwe! Stwórz zabawkę swoich marzeń, poznaj jej właściwości i pracuj pilnie jak Elf!
 • Barwy chemii – Czas na sprawdzenie Waszej pamięci i podsumowanie zdobytej wiedzy! Pamiętacie wszystkie barwy chemii? Potraficie wymienić stany skupienia i zmienić ciało stałe w gaz? Pora zademonstrować swe chemiczne umiejętności!
 • Chemiczne czary – Co to jest sublimacja i dlaczego tak bardzo ją lubimy? Na to i inne pytania odpowiemy sobie na warsztatach z magicznych czarów. Każdy z nas może zostać czarodziejem i poznać tajniki najbardziej widowiskowej magii!

Jesteście smutni, że to ostatnie spotkanie? Czujecie niedosyt? Niepotrzebnie!

Humory poprawią Wam Certyfikaty Młodych Chemików, które zostaną uroczyście wręczone.

Dodatkowo zawsze możecie wracać do poznanych już wiadomości. Pokażcie innym jak świetnie czarujecie!

Cennik

WARSZTATY JEDNORAZOWEWARSZTATY JEDNORAZOWEWARSZTATY CYKLICZNE
Czas trwania45 min90 min45 min
Bezpieczna zabawa pod okiem fachowców
Niezbędny sprzęt laboratoryjny
Samodzielne wykonywanie eksperymentów
Chemiczny strój dla wszystkich uczestników
Certyfikaty dla wszystkich uczestników
Maksymalna liczba osób w grupie303030
Cena29-35 zł/os.*45-55 zł/os.*PROMOCJA! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
*cena uzależniona jest od ilości dzieci w grupie, ilości grup w danym dniu oraz lokalizacji.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci żłobkowych

Zwariowani Chemicy nie zapominają o najmłodszych odkrywcach! Warsztaty chemiczne dla dzieci w wieku żłobkowym trwają 20 minut i może w nich wziąć udział nawet 40 maluchów! Bezpieczeństwo dzieci zapewni nasza wykwalifikowana kadra, która zatroszczy się nie tylko o atrakcje dla dzieci, ale także o rozbudzenie ich wyobraźni oraz dostarczenie niesamowitych wrażeń wizualnych podczas trwania zajęć dodatkowych.

Atrakcje dla dzieci – chemia dla najmłodszych!

Zajęcia dodatkowe wzbogacone są także o atrakcje dla dzieci – najmłodsi również będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach chemicznych oraz zostaną zaangażowani w proces tworzenia prostych eksperymentów. Zapewni to wspaniałe doznania oraz pozytywnie wpłynie na rozwój sensoryki u maluszków.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci – troska o prawidłowy rozwój

Pokazy i warsztaty chemiczne mają pozytywny wpływ nie tylko na samopoczucie dzieci, ich ciekawość i chęć poznania świata ale także dbają o rozwój sensoryczny, psychomotoryczny oraz umiejętności manualne. Domowe eksperymenty zaciekawią każdego malucha, a atrakcje dla dzieci przygotowane przez nasz zespół na długo pozostaną w ich pamięci. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

kreatywne-zajecia-dla-dzieci
Gwarancja wspaniałej zabawy to także gwarancja stałej ceny! Nasze zajęcia w żłobkach posiadają stałe cenniki, liczone od grupy, nie od uczestnika! Już dziś zapraszamy do kontaktu, w celu zapoznania się z ofertą oraz cenami!