facebook instagram english

Kurs zaawansowany

Kurs zaawansowany przeznaczony jest dla dzieci uczestniczących wcześniej w kursie podstawowym.

11. Spotkanie – Mieszaniny

Ojej! A co tu się stało? Wszystko się pomieszało! Prawdziwe chemiczne szaleństwo! Czy ktoś ma pomysł jak rozdzielić pomieszane substancje? Lejek i rozdzielacz na pewno się Wam przydadzą! Jesteście gotowi do pomocy?

12. Spotkanie – Produkcja glutków

Czy jesteście gotowi, aby przemienić się w chemicznych detektywów? Wspólnie postaramy się wyśledzić gdzie pierwiastki występują w naszych domach oraz poznamy ich symbole. Potem wskoczymy w fartuszki i przystąpimy do produkcji własnych, ciągnących się glutków w ulubionym kolorze!

13. Spotkanie – Co wisi w powietrzu?

Powietrzem “to” nazywamy, a czy jego skład znamy? Czy jest w nim tylko tlen którym oddychamy? … A co łączy sałatkę owocową z powietrzem? Rozwiązanie tych i wielu innych chemicznych zagadek na naszych warsztatach! Przyjdź i przekonaj się sam!

14. Spotkanie – Na budowie

Zastanawialiście się kiedyś jak to jest na budowie? Każdy inżynier kask ma – pamięta o nim każdego dnia! Najpierw wybudujemy most wodny między kolorowymi zlewkami. Doskonałej zabawy dostarczy nam również chemiczny beton za pomocą którego przeniesiemy się na chwilę do Paryża, Egiptu lub Chin! Kaski na głowę i zapraszamy na budowę!

15. Spotkanie – Mamy tę chemiczną moc!

Zabierzemy Was w niezwykłą podróż do zimowej krainy! Przed nami ciekawe mroźne eksperymenty! Wyczarujemy najprawdziwszą śnieżną lawinę i to w Waszym ulubionym kolorze! Dodatkowo sprawdzimy czy kolba może być tylko kukurydzy? Zapraszamy na zimowe szaleństwo!

16. Spotkanie – Chemia na okrągło

Może Was to zaskoczy, ale chemia kołem się toczy! Tym razem w naszym laboratorium wspólnie przygotujemy szalone, musujące kule, które u każdego wywołają wybuch radości. Dowiemy się również jakie wiązania występują pomiędzy dobrze nam znanymi atomami.

17. Spotkanie – Ciastolina

Czy ktoś z Was chciałby mieć kolorową ciastolinę do zabawy? Chcecie stworzyć takie cuda sami? Zobaczycie ile potrafi namieszać jeden chemiczny gagatek – płyn do mycia naczyń! Zabawa będzie na całego, przekonaj się o tym mój drogi kolego!

18. Spotkanie – Chemiczna fabryka zabawek

Każdy z Was marzy o własnej zabawce? Samolot, robot czy może miś? A gdybyście wykonali ją samodzielnie? W naszej zaczarowanej fabryce wszystko jest możliwe! Nasze mają pewną magiczną właściwość! Jeśli chcecie się dowiedzieć jaką – zapraszamy na nasze zajęcia!

19. Spotkanie – Barwy chemii

Znów spotykamy się w naszym chemicznym laboratorium. Na początku zobaczymy kto zapamiętał najwięcej nazw sprzętu laboratoryjnego (zlewka, probówka, bagietka, cylinder). Poznamy dokładnie zasady panujące w naszej przyrodzie. Gotowi do zabawy ze stanami skupienia? Mamy nadzieję odkryć coś nowego właśnie z Wami!

20. Spotkanie – Chemiczne czary

Zastanawialiście się kiedyś czy bańka umie pływać? Czemu suchy lód jest suchy i czy możliwe że dwutlenek węgla się psuje? Na tym spotkaniu dowiecie się czemu tak bardzo lubimy sublimację! Niestety to już nasze ostatnie spotkanie z Wami – lecz nie bądźcie smutni! Zakończymy je uroczystym wręczeniem Certyfikatów Młodych Chemików!