facebook

FAQ

W jakim wieku dzieci mogą rozpocząć chemiczną przygodę?

Nasze zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat, ale zapraszamy również odważnych 4-latków.

Czy zajęcia są bezpieczne dla dzieci?

Eksperymenty wykonywane przez Młodych Chemików są całkowicie bezpieczne. Dzieci używają odczynników, które każdy z nas może spotkać w kuchni (np. ocet, olej, mąka ziemniaczana).

Czy wymagany jest odpowiedni strój na zajęcia?

Każdemu uczestnikowi naszych warsztatów zapewniamy fartuszek, rękawiczki i okularki. Radosne eksperymentowanie często jednak powoduje rozlewanie kolorowych płynów, dlatego prosimy zwrócić uwagę na ubranie dzieci – nasze fartuszki nie zawsze podołają takiemu ochronnemu wyzwaniu.

Czy rodzice mogą być obecni podczas warsztatów?

Tak! Rodzice w naszym Laboratorium są zawsze mile widziani.

Czy można zaprosić do Laboratorium rodziców wszystkich uczestników urodzin?

Laboratorium Młodych Chemików ma ograniczoną przestrzeń, dlatego rodziców zaproszonych gości prosimy o pozostanie w domach. Jeśli chcieliby Państwo, aby wszyscy, zarówno dorośli jak i dzieci, doskonale się bawili proponujemy zorganizować imprezę w zaprzyjaźnionej przez nas kawiarni cafe Żarówka, lub w innym wybranym przez Państwa miejscu.

Co jest potrzebna do zorganizowania pokazu/warsztatu/chemicznych urodzin?

Nasze wymagania są niewielkie. Potrzebujemy dostępu do wody (łazienka w celu umycia sprzętu laboratoryjnego), stół, przy którym zmieszczą się wszyscy uczestnicy oraz krzesła. Ważnym aspektem jest również podłoga (płytki, linoleum są stanowczo lepsze niż dywan, który mógłby poplamić się w trakcie warsztatów).